Naturalne Mydła Ekologiczne

Skutecznie, ale delikatnie oczyszczają skórę i pielęgnują ją – naturalne mydła to bardzo dobry wybór dla całej rodziny!

Nasz sklep internetowy oferuje szeroką gamę naturalnych mydeł powstających ze starannie wyselekcjonowanych składników roślinnych i mineralnych. Doskonale nadają się do mycia rąk oraz całego ciała, a także mogą służyć do mycia włosów lub jako naturalne środki czystości – to wielofunkcyjne produkty, które sprawdzą się w każdym domu.

Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich rodzajów mydeł dostępnych w naszym sklepie internetowym!

Dlaczego warto wybierać naturalne mydła?

Mydło jest produktem kosmetycznym i higienicznym, który znany jest już od czasów starożytności. Służy do usuwania zanieczyszczeń z ciała, a także jako środek piorący i czyszczący.

Dzisiaj w sprzedaży możemy znaleźć różne rodzaje mydeł. Większość z nich to produkty bazujące na syntetycznych składnikach, głównie pochodzenia ropopochodnego. Mydła tego rodzaju, chociaż skutecznie usuwają brud, mogą powodować nadmierne przesuszenie skory oraz powstawanie podrażnień. Lepszym wyborem będą ekologiczne mydła pozyskiwane z naturalnych surowców o niskim stopniu przetworzenia.

Naturalne mydła to przede wszystkim mydła roślinne. Do ich produkcji stosuje się naturalne oleje i masła roślinne, na przykład oliwę z oliwek, dlatego nie zawierają szkodliwych składników pochodzenia petrochemicznego. Także nie stosuje się w nich konserwantów oraz sztucznych barwników, a substancje zapachowe najczęściej mają pochodzenie naturalne, na przykład z olejków eterycznych.

Stosowanie naturalnych mydeł to sprawdzony wybór – skutecznie usuwają zabrudzenia różnego pochodzenia, a przy tym nie wysuszają i nie podrażniają skóry. Mogą być używane także przez dzieci!

Zalety naturalnych mydeł:

  • skutecznie oczyszczają skórę
  • bazują na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego
  • nie powodują przesuszenia skóry
  • są hipoalergiczne – mogą być stosowane także przez alergików
  • są biodegradowalne

Naturalne mydło – w kostce czy w płynie?

W sprzedaży można znaleźć obecnie naturalne mydła w dwóch postaciach, czyli mydło w płynie oraz mydło w kostce. Na co warto się zdecydować?

Mydła w kostce, na przykład popularne mydło marsylskie czy mydło z Aleppo to mydła na ogół dość twarde, które dobrze pienią się pod wpływem wody. Są produkowane z naturalnych składników tradycyjnymi metodami. Mają szerokie zastosowanie – mogą być stosowane nawet u osób ze skórą suchą, podrażnioną i atopową. Są także przyjazne dla środowiska, gdy kupimy je bez plastikowego opakowania.

Z kolei mydła w płynie są wygodniejsze w stosowaniu – wystarczy tylko nacisnąć pompkę, aby otrzymać wymaganą porcję produktu. Są również delikatniejsze od mydeł w kostce, dlatego także mają wielu zadowolonych użytkowników.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne rodzaje naturalnych mydeł, w tym także bio mydła, które produkowane są ze składników ekologicznych.

Gdy masz dodatkowe pytania związane z naszym asortymentem, skontaktuj się z nami – odpowiemy na każde z nich.

Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty – życzymy udanych zakupów!

Wyświetlanie 1–9 z 116 wyników