Naturalne i ekologiczne kosmetyki do opalania

Postaw na naturalne i ekologiczne kosmetyki do opalania – w naszym sklepie internetowym zakupisz wszystko, co potrzebne, aby opalanie się było bezpieczne!

Możesz znaleźć u nas szeroką gamę różnych kosmetyków do opalania się przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych. To produkty bazujące na naturalnych, eko składnikach, które są bezpieczne dla skóry, a także dla środowiska naturalnego – ulegają biodegradacji.

Zadbaj o siebie i o swoich bliskich podczas słonecznych dni – skorzystaj z najlepszych produktów do naturalnego i bezpiecznego opalania się wraz z naszym sklepem internetowym!

Dlaczego należy stosować kosmetyki do opalania się?

 

Opalanie się może być bardzo przyjemne – ciepłe promienie słońca otulają wtedy ciało i sprzyjają relaksowi. Jednak sam efekt opalania się, czyli opalenizna nie jest zdrowy – promieniowanie UV wywołuje niszczenie naskórka, a także dociera w głąb skóry, degradując jej strukturę DNA. W rezultacie opalanie się może powodować przyspieszone starzenie się skóry – powstawanie oparzeń słonecznych, przebarwień, zmarszczek, nadmierne wysuszenie, a także może przyczyniać się do powstawania nowotworów skóry.

Właśnie dlatego do opalania się konieczne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków – mleczka, kremy czy spraye do opalania się pozwalają na zabezpieczenie skóry przed szkodliwym promieniowaniem UVA oraz UVB bez potrzeby rezygnacji z przebywania na słońcu.

Kosmetyki do opalania się zawierają specjalne składniki, które chronią skórę przed promieniowaniem słońca w wybranym zakresie oznaczonym przez SPF (od ang. sun protection factor). Im wyższy poziom SPF, tym kosmetyk lepiej chroni przed słońcem.

Wyróżniamy następujące stopnie ochrony:

  • słaby (SPF 2–6)
  • średni (SPF 8–12)
  • wysoki (SPF 15–25)
  • bardzo wysoki (SPF 30–50)
  • ultrawysoki (SPF > 50)

Dla osób z jasną skórą, z tendencją do poparzeń słonecznych, a także dla dzieci zaleca się stosowanie kosmetyków do opalania się o stopniu ochrony SPF bardzo wysokim lub ultrawysokim – tak zwane blokery.

Naturalne kosmetyki do opalania się – co warto o nich wiedzieć?

W sklepach można znaleźć szeroką gamę kosmetyków do opalania się – wśród nich dostępne są także kosmetyki naturalne i ekologiczne, które zabezpieczają skórę przed promieniowaniem UVA oraz UVB na bazie naturalnych, eko składników.

W kremach i mleczkach z filtrami pochodzenia naturalnego stosuje się przede wszystkim składniki mineralne, które odbijają promieniowanie słoneczne z nawierzchni skóry, a także inne składniki, na przykład kompleksy fitosteroli oraz inne składniki roślinne, które nie tylko zabezpieczają skórę przed promieniowaniem UV, ale także pielęgnują ją.

Wybierając naturalne i bio kosmetyki do opalania się masz pewność, że wybierasz najwyższej jakości produkty, które są bezpieczne dla Ciebie i dla Twoich bliskich – także dla najmłodszych. Nie powodują powstawania podrażnień, a także mogą być stosowane nawet na skórze wrażliwej, z AZS (atopowym zapaleniem skóry).

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełną gamę kosmetyków do naturalnego i bezpiecznego opalania się w naszym sklepie internetowym!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.